Biogrāfija

English | Deutsch | Latviski


eng | de | lv


Linda Leine

Linda Leine dzimusi un izaugusi Rīgā. Sāka apgūt klavierspēli piecu gadu vecumā. Mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie skolotājas Ilzes Treijas, jau vidusskolas laikā sāka papildināt savas zināšanas pie JVLMA profesora Arņa Zandmaņa. Pēc skolas beigšanas turpinājas savas studijas JVLMA profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē.

 

Linda Leine no 2010. gada dzīvo, mācās, pasniedz un koncertē Vācijā.

Pēc mācībām Latvijā pianiste turpināja savas studijas Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie slavenās pianistes Lilijas Zilberšteinas (Lilya Zilberstein).

Pēc iegūtā bakalaura grāda mācījās un ar izcilību pabeidza maģistrantūru Lībekas Mūzikas augstskolā pie izcilā profesora Konrāda Elzera (Konrad Elser).

 

Arī savu Vācijas studiju laikā Lindai ir bijuši vairāki panākumi - 2011. gadā pianiste tika uzaicināta piedalīties kamermūzikas projektā SWR Švetzingeras festivāla ietvaros (Schwetzinger SWR Festspiele Kammermusik - Workshop). Tajā pašā gadā ieguva 1. vietu un tika atzīta par labāko koncertmeistari Maritim konkursā Vācijā (Maritim Musikwettbewerb) un ieguva Oskara un Veras Ritteru Fonda stipendiju (Oscar und Vera Ritter-Stiftung).

2012. gadā ieguva 2. vietu Elizas Meieres Fonda konkursā Hamburgā (Elise Meyer-Stiftung).

 

2013. gadā Linda tika uzaicināta piedalīties Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāla (Schleswig-Holstein Musik Festival) meistarklasēs pie pasaulē slavenās pianistes Elizabetes Ļeonskas un tikās un guva atbalstu vēlreiz meistarklasēs 2015. gadā. Tajā pašā gadā Alfrēda Topfera Fonda (Alfred Toepfer Stiftung) stipendiāte.

 

Savas prasmes pianiste ir papildinājusi pie tādiem pianistiem kā  Bernda Geckes, Rūdolfa Jansena, Grigorija Gruzmana, Aleksandra Sandlera, Akiko Ebi, Matiasa Kiršneraita un citiem. 

 

2014. gadā ieguva 2. vietu un žūrijas atzinību starptautiskajā Possehl-Musikpreis konkursā Lībekā. Tajā pašā gadā ieguva 1. vietu Steinway konkursā Hamburgā (Steinway Förderpreis 2015).

 

Linda ar lielu aizrautību spēlē ar dziedatājiem. 2015. gada sākumā ar dziedātāju Piu Salomi Bonerti guva 3. vietu un žūrijas atzinību kā dziesmu duets (Liedduo) starptautiskajā konkursā “Francis Šūberts un mūsdienu mūzika” (Franz Schubert und die Musik der Moderne) Grācā, Austrijā. Kā arī 2016. gadā 1. vietu konkursā “Aizliegtā mūzika” Šverīnē, Vācijā. 

 

Linda šobrīd studē Rostokas Mūzikas un teātra augstskolā otro maģistrantūru pie slavenā klavierdueta, brāļiem Hansa-Petera un Folkera Štenzeļiem (Hans-Peter und Volkler Stenzl) un asistentiem Olgu Čipak un Alekseju Kušņiru (Olha Chipak und Oleksiy Kushnirar) ar savu klavierdueta partneri Darju Maršiņinu. Abas mūziķas kā klavierduets koncertē visā Vācijā.

 

Abas pianistes kā klavierduets ir kļuvušas par Klauzena-Simona Fonda (Claussen-Simon Stiftung) un Vācijas (Deutschlandstipendium) stipendiātēm. 2015. gada novembrī ieguvušas otro godalgoto prēmiju starptautiskajā klavierduetu konkursā Romā. 

 

2015. gadā un 2017. gada jūlijā abas pianistes savu programmu tiek aicinātas prezentēt prestižajā Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā. Kā duets abas pianistes savas prasmes ir papildinājušas pie klavierdueta Genova un Dimitrov, pianistiem Pāvela Giļilova un Žaka Ruvjē.